Academia Rerum Civilium - Vysoká škola politických a společenských věd, s.r.o.

ERASMUS

Jste zde

Domů / ERASMUS

Program ERASMUS

ARC – VŠPSV je od akademického roku 2008/ 2009 zapojena do mezinárodního programu výměny studentů a akademických pracovníků v Evropské unii ERASMUS. První studenti a akademičtí pracovníci odjeli na studijní a přednáškové pobyty na podzim 2008.

Počet partnerských pracovišť se neustále rozšiřuje, studenti školy tak budou mít možnost navštěvovat stále více vysokoškolských pracovišť v Evropské unii. Od akademického roku 2009/ 2010 získala škola možnost realizovat i tzv. pracovní stáže.

 • Výrazné zdokonalení jazykové vybavenosti
 • Získání praktických zkušeností
 • Seznámení se s jinými kulturami a zvyky
 • Získání nových znalostí a dovedností ve studovaném oboru
 • Seznámení se s novými metodami vyučování
 • Sleva na školném ve výši 20%

Studium v zahraničí

V současné době ARC – VŠPSV nejvíce spolupracuje s vysokými školami na Slovensku. Spolupráce je navázána i s Ústavem politických věd Slovenské akademie věd, neboť podobně zaměřené pracoviště v České republice neexistuje.
V Polské republice je partnerem školy prestižní varšavská Szkoła Główna Handlowa.
Maďarsku škola navázala spolupráci s Institutem národnostních menšin Univerzity v Szegedu.
Studijní pobyty je v současné době možné realizovat i v Německu a Rusku.
Na pracovní stáže je možno vycestovat do Bruselu. Stáže lze realizovat nejen ve veřejnoprávních institucích, ale i institucích soukromých.
Výhledově si ARC – VŠPSV klade za cíl navázat spolupráci s Rakouskem, Spojeným královstvím Velké Británie a Severního Irska a Francií.

Dokumenty

ERASMUS POLICY STATEMENT - EN
ERASMUS POLICY STATEMENT - CZ
ERASMUS CHARTER - EN
ERASMUS CHARTER - CZ
VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - Studeni
VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - Zaměstnanci

 

Pro více informací prosím kontaktujte koordinátorku ERASMU, kterou je PhDr. Petra Zbudilová, na následující emailové adrese: zbudilova@vspsv.cz.

 

Erasmus - Zkušenosti

reference studentů

Studijní i pracovní příležitost prostřednictvím programu Erasmus+ jen doporučuji, jsou to zkušenosti, které se každému v životě můžou jen hodit. Poznáte nové lidi, vylepšíte jazykové dovednosti a naučíte se samostatně řešit problémy. Pracovní stáž Vám ke všemu poskytne výhodu při hledání zaměstnání, ne každý má ve svém CV záznam, kterým může doložit, že měl možnost pracovat ve známé instituci. Není to vždy lehké. Nečekejte, že dostanete cokoli zadarmo, ale je to krok do života, který stojí za to!

 

 • Každý vždy pozná spousty nových lidí
 • Člověk má příležitost porovnat studium na domácí a partnerské univerzitě
 • Erasmus+ Vás naučí samostatnosti
 • Poznáte svět
 • Pracovní stáž zprostředkovaná programem Erasmus+ je jedinečnou příležitostí, jak si vyzkoušet pracovní poměr v zahraničních společnostech a institucích
 • Program Erasmus+ má nedostatky při zprostředkování adekvátního ubytování
 • Dotazníky jsou otravné
 • Z finančních prostředků není možné vyjít při snaze zachovat dosavadní životní standard. V některých zemích ani nepokryjí výdaje na ubytování

 

Díky Univerzitě Pavla Jozefa Šafárika jsem získal věcné znalosti o mém oboru, a to především díky výbornému přístupu tamních vyučujících, na který vzpomínám velice kladně. Celkový přístup všech pracujících na UPJŠ byl tedy velmi pozitivní. Rád bych tuto univerzitu doporučil každému, kdo nechce cestovat daleko a chce získat znalosti a zkušenosti z jiného prostředí, které je velice obohacující.

Velice špatná je ale reprezentace školy v oblasti ubytování. Ubytovna, která je k dispozici pro studenty ze zahraničí, je velmi zaostalá za dnešními požadavky studentů. Škola by tedy na této záležitosti měla urychleně zapracovat, protože to škodí její pověsti.